Warsztaty naukowe u św. Jadwigi, 4.06.2019

W cieniu kościoła św. Jadwigi (o którym pobożni leśniczanie lubią mówić, że ufundowała go sama święta), w obecności dwóch zacnych kapłanów – Roberta Spiske i kard. Joachima Meisnera, przy akompaniamencie akademickiego dyskursu Dawkinsa i Ratzingera, odbyły się warsztaty teologiczne naszego seminarium naukowego. 

Tym razem warsztaty odbyły się w parafii św. Jadwigi we Wrocławiu – Leśnicy. Ich główną treścią stała się „szkoła dobrego pisania”. Świeżo upieczona doktor, Pani Agnieszka Łoza, przeprowadziła ks. Profesora Ferdka, doktorów i doktorantów przez meandry sztuki edytorskiej. Wskazała najczęściej popełniane błędy, które można spotkać w tekstach naukowych. Pani doktor, która oprócz teologii zajmuje się również pracą edytorską, podpowiedziała kilka prostych „chwytów” ułatwiających proces pisania. Uczestnicy warsztatów poświęcili drugą część zajęć na omówienie monografii naukowej przygotowywanej przez cały zespół badawczy. 

Wyrazy szacunki i podziękowania kierujemy pod adresem ks. Proboszcza Piotra Wawrzynka, który z radością przyjął nasze seminarium naukowe w progach parafii, której posługuje. 

Zgromadzeni udali się następnie do kościoła parafialnego, gdzie przybliżono im postać ks. Roberta Spiske oraz kard. Joachima Meisnera. Całość okraszona obiadem i kawą przysporzyła okazji do poruszenia aktualnych tematów teologicznych. Rozmawiano m. in. o ekumenizmie w Archidiecezji Wrocławskiej oraz pilnej konieczności rekatechizacji opartej na Credo. 

Ks. Przemysław Przyślak